Logo Gmina Chotcza

News

News zdjęcie id 1318

,,CZYTAMY Z SERCEM’’ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W CHOTCZY

18.10.2023

,,CZYTAMY Z SERCEM’’ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W CHOTCZY

Biblioteka Publiczna w Chotczy po raz drugi dołączyła do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej ,,Czytamy z sercem’’ organizowanej w ramach obchodów dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca. Głównym celem akcji jest promocja literatury i czytelnictwa, poszerzanie wiedzy uczniów na temat serca, a także propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

W ramach akcji odbyły się spotkania czytelnicze i edukacyjne z uczniami PSP w Chotczy, jak również z dorosłymi czytelnikami. Podczas tegorocznej edycji zaproponowaliśmy naszym uczestnikom udział w spotkaniach z ciekawymi osobistościami w formie tzw. live streamingu.

W piątek 29 września wspólnie z mieszkankami naszej gminy uczestniczyliśmy w spotkaniu z prof. Michałem Zembalą, które zostało zorganizowane i udostępnione przez Tarnogórskie Centrum Kultury. Prof. Michał Zembala to europejski specjalista w zakresie kardiochirurgii, chirurgii naczyniowej oraz transplantologii klinicznej. Podczas spotkania opowiedział o swojej pracy, budowie, roli i funkcjonowaniu ludzkiego serca, a także profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych.   

W poniedziałek 2 października wspólnie z uczniami klas II-III szkoły podstawowej uczestniczyliśmy w spotkaniu online z pisarzem Pawłem Beręsewiczem wokół jego książki ,,Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek’’. To zabawna opowieść nie tylko o pierwszej szkolnej miłości. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali fragmentu książki, po czym nastąpiła krótka rozmowa. Zadaniem uczniów było stworzenie prac do postawionego w książce pytania: Najważniejszą rzeczą w życiu jest…?

W czwartek 5 października członkinie klubu czytelniczego miały przyjemność obejrzeć nagranie ze spotkania z Panią Adrianną Szklarz autorką autobiograficznej książki ,,Kobieta z męskim sercem’’, a także mówczynią inspiracyjną, specjalistą do spraw rozwoju personalnego, która w 2009 roku przeszła przeszczep serca. W tym dniu odbyły się również spotkania z trzema grupami przedszkolaków: Skrzatami, Biedroneczkami i Pszczółkami. Najmłodsi obejrzeli uroczą, edukacyjną bajkę o kotku Leosiu i misiu Maksiu, z której dowiedzieli się jak ważne jest dbanie o zdrowe serce od najmłodszych lat, a także poznali czynniki pomagające utrzymać serce w dobrej kondycji, by cieszyć się zdrowym życiem. Przedszkolaki wysłuchały bajki o sercu, pobawiły się przy dźwiękach dwóch piosenek: ,,Narysuj serce czerwone’’ i ,,Narysuję dziś serduszko’’, by następnie przystąpić do malowania kolorowanek i dekorowania serduszek. Podsumowaniem tegorocznej akcji czytelniczej był ,,Spacer Serc’’, na który wybraliśmy się w czwartkowe przedpołudnie z przedszkolakami.

Serdecznie dziękujemy wychowawczyniom klas za pomoc w przygotowaniu spotkań z dziećmi, jak również wszystkim osobom uczestniczącym w tegorocznej edycji ,,Czytamy z sercem’’.

 

FOTORELACJA W LINKACH PONIŻEJ:

  1. Spotkania z dziećmi i dorosłymi w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej ,,Czytamy z sercem''http://www.chotcza.naszabiblioteka.com/n,spotkania-z-dziecmi-i-doroslymi-w-ramach-ogolnopolskiej-akcji-czytelniczej-czytamy-z-sercem
  2. Spotkania z przedszkolakami i ,,Spacer Serc’’ po Chotczy http://www.chotcza.naszabiblioteka.com/n,spotkania-z-przedszkolakami-i-spacer-serc-po-chotczy

  •  

 

  •  

 

 

 

Wójt gminy zaprasza

<p>Janusz Witczak</p>

Janusz Witczak

Przyjęcia interesantów:
pn. - 8.00 - 15.00

Urząd Gminy Chotcza

Chotcza -Józefów 60
27-312 Chotcza
tel.: 48 375 10 32
fax: 48 375 10 33
e-mail: ug@chotcza.pl

Godziny pracy

Urzędu Gminy:

pn. -     800 - 1600
wt. -      730 - 1530
śr. -       730 - 1530
cz. -        730 - 1530
pt. -          730 - 1530

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.