Logo Gmina Chotcza

News

News zdjęcie id 995

PIKNIK RODZINNY BLIŻEJ NATURY

08.08.2022

PIKNIK RODZINNY BLIŻEJ NATURY

W dniu 7 sierpnia 2022 roku odbył się po przerwie spowodowanej pandemią Piknik rodzinny „Bliżej Natury”

Wydarzenie rozpoczęło się od zawodów wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Chotcza. Po ocenie komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Jakub Mejzner,

II miejsce – Piotr Wójcik,

III miejsce – Marcin Włoszczak.

Jednocześnie laureat II miejsca, otrzymał Puchar za złowienie największej ryby.

O godzinie 14:00 na placu przy Publicznej Szkole Podstawowej w Chotczy rozpoczął się konkurs „Wiedzy o Gminie Chotcza”, konkurs „Czyste powietrze”, konkurs „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” oraz konkurs „Pracuj bezpiecznie”, zaś na boisku szkolnym OSP Grabowiec prezentowało pokaz strażacki – ratownictwo techniczne i medyczne z pokazem udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. W namiocie Gminy Chotcza odbywała się promocja książki kucharskiej wydanej przez KGW „Tymienianki”. Promocja połączona była z degustacją staropolskiej kuchni. Warto dodać, że stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Ponadto na placu zlokalizowały się następujące stoiska tematyczne: namiot Lasów Państwowych pod Kierownictwem Pana Nadleśniczego Sławomira Okonia oraz Pana Zbigniewa Grzybowskiego, stoisko promujące Nadleśnictwo Zwoleń, namiot Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, gdzie przygotowane było mnóstwo niespodzianek. Stoisko reprezentowała Pani Dyrektor Katarzyna Szpur, stoisko zorganizowała także Służba Więzienna z Żytkowic oraz namiot KRUS-u, gdzie odbywał się m.in. Konkurs „Pracuj Bezpiecznie”.

O godzinie 15:00 na choteckiej scenie pojawiła się kapela „Wesoły kwartet”, która znanymi, swojskimi melodiami zgromadziła przed sceną pierwsze taneczne pary.

Po występie kapeli na scenie pojawiły się „Aksamitki” grupa wokalna z tutejszej szkoły pod kierownictwem Pani Anety Skwira.

W bloku ludowym na scenie pojawiły się „młode Tymienianki” grupa młodzieży przy KGW „Tymienianki”. Następnie miał miejsce po raz pierwszy zorganizowany, ale cieszący się dużym zainteresowaniem konkurs „Regionalny Taniec Ludowy”. Pary z kotylionami ruszyły w wir oberka i polki, a komisja konkursowa powołana przez Wójta Gminy Chotcza przyznawała punkty, aby finalnie wydać werdykt. Po konkursie tańca na scenie wystąpiły znane i lubiane KGW „Tymienianki” z Tymienicy Starej.

O godzinie 17:00 Wójt Gminy Chotcza oficjalnie otworzył Piknik Rodzinny „Bliżej Natury” oraz przywitał zaproszonych gości. Wśród obecnych byli m.in. Leszek Przybytniak – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Zbigniew Gołąbek – Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego, Marcin Ciężkowski – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu, Sławomir Śmieciuch – Starosta Powiatu Lipskiego, Maria Węgrzecka -Wicestarosta Powiatu Lipskiego burmistrzowie i wójtowie ziemi lipskiej oraz wielu innych znamienitych gości.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Wyrazili oni zachwyt organizacją wydarzenia i życzyli wszystkim obecnym wspaniałej zabawy.

Na choteckiej scenie pojawili się przedstawiciele OSP Grabowiec, którzy odznaczyli Wójta Gminy Chotcza – medalem zasłużony dla OSP Grabowiec.

Przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursów. Głos zabrał przewodniczący Komisji Konkursowej, który ze sceny odczytał wyniki w konkursie „Regionalny Taniec Ludowy”:

I miejsce – Katarzyna i Piotr Stawarz,

II miejsce – Krystyna i Kazimierz Duda,

III miejsce – Larysa Żuchowska i Stefan Popkowski.

Puchary, nagrody rzeczowe oraz vouchery wręczył Wójt Gminy Chotcza oraz przedstawiciel Zarządu KGW.

W konkursie „Wiedzy o Gminie Chotcza” wyniki prezentują się następująco:

I miejsce – Grzegorz Żaczek,

II miejsce - Justyna Dams,

III miejsce – Aneta Osuch.

Nagrody zostały wręczone przez: Prezesa Banku Spółdzielczego w Zwoleniu Pana Krzysztofa Wysockiego oraz Kierownika Oddziału Banku Spółdzielczego w Chotczy Pana Grzegorza Baryłka.

W Konkursie „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. W grupie do lat 12 wyniki przedstawiają się w następujący sposób:

I miejsce – Małgorzata Rozwadowska,

II miejsce – Zuzanna Piwowarek,

III miejsce – Paulina Fijoł.

W grupie 12-16 lat:

I miejsce – Jakub Marchewka,

II miejsce – Łukasz Pietruszka,

III miejsce – Kacper Szymona.

Nagrody zostały ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego
w Radomiu i wręczone zostały przez Dyrektora WORD  Pana Marcina Ciężkowskiego, Komendanta Powiatowego Policji w Lipsku Pana Wojciecha Brandta oraz Wójta Gminy
w Chotczy.

W dalszej części Pikniku na choteckiej scenie pojawił się znany góralski kabaret „Truteń”, który swoimi skeczami zgromadzoną publikę rozśmieszył do łez.

Od godziny 19:00 rozpoczęła się Gala Disco Polo, na scenie wystąpili m.in. Lili oraz Discoboys. Godzina 21:00 to przez wielu wyczekiwana znana grupa disco-polowa Playboys. Tłum zgromadzony na placu szkolnym bawił się przy największych hitach tejże grupy.
Po godzinie 22:00 zaczęła się zabawa taneczna, która potrwała do późnych godzin nocnych.

Wójt Gminy Chotcza dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w Pikniku Rodzinnym. Bez Państwa obecności nie udałoby się zorganizować tego wydarzenia. Mieszkańcy Gminy pokazali, że są ludźmi rozrywkowymi, którzy potrafią się świetnie bawić.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Fotorelacja: 

 

Wójt gminy zaprasza

<p>Janusz Witczak</p>

Janusz Witczak

Przyjęcia interesantów:
pn. - 8.00 - 15.00

Urząd Gminy Chotcza

Chotcza -Józefów 60
27-312 Chotcza
tel.: 48 375 10 32
fax: 48 375 10 33
e-mail: ug@chotcza.pl

Godziny pracy

Urzędu Gminy:

pn. -     800 - 1600
wt. -      730 - 1530
śr. -       730 - 1530
cz. -        730 - 1530
pt. -          730 - 1530

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.